De D2 stond vandaag tegen in de ranglijst hoger geklasseerde D1 van Buitenveldert en wist dat het flink aan de bak moest. Buitenveldert speelt zeer verzorgd voetbal en Zeeburgia wist dat het geconcentreerd en met veel inzet moest spelen om de overwinning binnen te halen. De eerste helft ging gelijk op waarbij Zeeburgia de betere kansen had en voetballend de betere was. Vooral de verdediging en het middenveld van Zeeburgia was degelijk maar speelde niet altijd zuiver de spitsen in.
De aanval had daardoor moeilijk tegen de goede verdedigers van Buitenveldert. De eerste helft eindigde in 0-0 en liet een onbevredigd gevoel achter bij de supporters van Zeeburgia. De tweede helft liet twee teams zien die voor de overwinning speelde en dat uitte zich in veel activiteit op het middenveld. allebei de teams speelde goed de buitenspel val uit, wat resulteerde in veel spel hervattingen via vrij trappen en gemor aan de zijlijn. De tactiek van beide teams om het speelveld klein te houden kwam niet ten goede van de intentie om mooi voetbal te spelen. Een prachtige pass vanuit het middenveld op de spits werd meer als uitstekend afgerond en Zeeburgia kon de 1-0 aantekenen.
Het speelbeeld bleef hetzelfde en Buitenveldert hanteerde de buitenspel val uitstekend waardoor vaak de hele aanvalslinie buitenspel stond bij ballen vanuit het middenveld. Bij een aanval waarbij de rechtsbuiten doorbrak ging de keeper van Buitenveldert in de fout en greep de aanvaller bij de benen. De scheidsrechter opteerde eerst nog voor voordeel maar besloot toch nog te fluiten toen bleek dat het duidelijk ging om afhouden van een scoringskans door middel van een overtreding. Veel commotie in en buiten het veld maar de penalty werd gegeven en benut. Zeeburgia stond nu op een 2-0 voorsprong en qua speelbeeld en overwicht niet geheel onterecht.
Er volgde een rommelige fase waarbij er veel overtredingen werden gemaakt. Buitenveldert herpakte zich en begon rustig vanuit de organisatie te voetballen wat resulteerde in scoringskansen. De verdedigers van Zeeburgia moesten vol aan de bak en gebruikte de buitenspel regel uitstekend, wat resulteerde in een afgekeurd doelpunt van Buitenveldert toen de rechtervleugel aanvaller van Buitenveldert in buitenspel postie de bal aannam en scoorde. Zeeburgia ging zuinig en beheerst voetballen en kon de wedstrijd uitspelen en daarmee de verdiende drie punten binnenhalen. Minder mooi voetbal als de vorige week maar wel de zelfde inzet en concentratie, en dat laat zien dat het een goed elftal is dat ook de moeilijke wedstrijden kan winnen.
Jammer dat ouders veel luid commentaar op de wedstrijd gaven en daarmee de attitude van de spelers in het veld negatief beinvloeden. Het is maar een spelletje waarbij de kinderen zelf in het veld moeten om gaan met alle aspecten die in het veld gebeuren. Ouders worden geacht om het goede voorbeeld te geven en de waarden en normen waarvoor Zeeburgia staat uit te dragen naar de ouders van de bezoekende clubs, zelfs als die zich niet aan de zelfde standaarden houden.
John Franklin Kambel







